Extrema Ratio Kreios
Kód: 04.1000.0171/BLKKapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
Extrema Ratio Kreios macséta
A nagy méretű Kreios típusú macséta Daniel Dal Cant fejlett mester által lett kifejlesztve, aki “off-road” eszközként tervezte a vad természetbe. Valójában rendkívül sokoldalú eszköz, amely széles körű szabadtéri tevékenységekhez alkalmas. Ergonomikus kialakítása, súlya és mérete miatt a Kreios maximálisan hatékony az ösvényvágásban a vadonban vagy tüskés növényzetben. A modellt maláj és afrikai hagyományok ihlették.
Hasonló eszközöket általában puhább acélból készítenek, hogy megőrizzék a rugalmasságot és könnyebb legyen az élezés. Ebben az esetben a Böhler N690 ideális választás, mivel megfelelő rugalmasságot és figyelemre méltóan tartós élességet kínál. A penge kémiai réteggel van bevonva MIL-C-13924 (fekete oxid), a keménysége pedig körülbelül 58 HRC. A penge lapos élkiképzéssel rendelkezik, 11°-os szöggel kombinálva.
A markolat fekete, csúszásgátló Forprene® termoplasztikus elasztomerből készült, amely gumiszerű tulajdonságokkal bír – rugalmas, puha és vegyszerálló. Biztonságos fogást biztosít még nedves kézzel is. A markolat robusztussága és masszív súlya jól szolgálja a nehezebb feladatokat, mint például a faaprítást.
A macséta speciális tokot kapott MOLLE rendszerrel és biztonsági vállpánttal.
Extrema Ratio kések
Az olasz Extrema Ratio márka speciális egységek és mentőalakulatok számára készült professzionális kések gyártására specializálódott. Kínálatunkban kiváló minőségű túlélő és mentőkések, valamint fix pengés kések széles választéka található, amelyek ideálisak a zord körülmények közötti használatra. Az Extrema Ratio által a pengék gyártásához használt acélt a keménység, az ellenállóképesség és a tartós élesség közötti tökéletes egyensúly jellemzi.
A vállalat ISO 9001 tanúsítvánnyal és NATO kódolással (N/CAGE: AT200) rendelkezik. Az Extrema Ratio kések hivatalos beszállítója az olasz és a francia erők, valamint a legjobb olasz egységek és közbiztonsági szervek számára. Az olasz, majd később a nemzetközi alakulatokkal fenntartott szoros kapcsolattartásnak köszönhetően a vállalat értékes tapasztalatokat halmozott fel, amelyek elengedhetetlenek az új professzionális eszközök fejlesztéséhez.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Macséta |
|---|---|
| Acél fajtája: | Rozsdamentes acél |
| Penge anyaga: | N690 |
| Markolat anyaga: | Műanyag |
| Tok: | Nylon |
| Teljes hossz: | 47,6 cm |
| Penge hossza: | 32,4 cm |
| Markolat hossza: | 15,2 cm |
| Késpenge hossz kategória: | nad 25 cm |
| Penge vastagsága: | 6,3 mm |
| Súly: | 642 g |
| Penge keménysége: | 58 HRC |
| Penge formája: | Tanto |
| Penge felületkezelése: | Black Oxide |
| Élezés: | Lapos |
| Származási ország: | Olaszország |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Az olasz Extrema Ratio márka speciális egységek és mentőalakulatok számára készült professzionális kések gyártására specializálódott. Kínálatunkban kiváló minőségű túlélő és mentőkések, valamint fix pengés kések széles választéka található, amelyek ideálisak a zord körülmények közötti használatra. Az Extrema Ratio által a pengék gyártásához használt acélt a keménység, az ellenállóképesség és a tartós élesség közötti tökéletes egyensúly jellemzi.
A vállalat ISO 9001 tanúsítvánnyal és NATO kódolással (N/CAGE: AT200) rendelkezik. Az Extrema Ratio kések hivatalos beszállítója az olasz és a francia erők, valamint a legjobb olasz egységek és közbiztonsági szervek számára. Az olasz, majd később a nemzetközi alakulatokkal fenntartott szoros kapcsolattartásnak köszönhetően a vállalat értékes tapasztalatokat halmozott fel, amelyek elengedhetetlenek az új professzionális eszközök fejlesztéséhez.
