Helle Viking WWC 2025 skandináv kés – limitált kiadás
Kód: HELLE0960Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
Limitált kiadású Helle Viking WWC 2025
A Viking WWC 2025 egy különleges változata a Viking késnek – exkluzívan a 2025-ös súlyemelő világbajnokságra tervezték, együttműködésben a svéd Eleiko céggel. Ez a Viking kés verzió ötvözi az ezeréves dizájnt a modern gumimateriallal, amelyet az Eleiko a súlyemelő tárcsáin használ. Összesen csak 500 darabot gyártottak, beleértve a világbajnokoknak szánt példányokat is, amelyek az októberi 2025-ös, norvégiai Førde-ben rendezett VB-n kerültek átadásra.
A Helle Viking egy klasszikus, egyszerű skandináv kés. Egyszerűségében rejlik a szépsége, és mára modern klasszikussá vált, bár a dizájn több mint 1000 éves.
A penge 3,7 mm vastag, laminált H3LCS szénacél, amely jól tartja az élét és könnyen élezhető, de érzékenyebb a rozsdásodásra – a kés használat után alaposan tisztítandó és szárazra törlendő, illetve időnként érdemes olajjal átkenni.
A markolat göndör nyírfából készült, hordóformájú, biztos fogást nyújt, bár nem erősen formázott. A limitált verziót négy színes gumisáv díszíti, amely az Eleiko súlytárcsák gyártásához használt anyagból készült.
A Viking hagyományos bőrtokkal érkezik, bőrlánccal az övre. A tokot fa címke egészíti ki, emlékeztetőként a világbajnokságra.
Helle kések
A Helle egy hagyományos skandináv késgyártó Norvégiából. A Helle gyár Norvégia nyugati partján, Holmedal faluban található. A Helle Kések, ez egy családi vállalkozás, hatalmas hagyományokkal és kézműves munkával. A vállalat mottója a következő: Kapcsolat a természettel mindenben, amit csinálunk! A Helle célja mindig is az volt, hogy a természet számára érzékenyen, ugyanakkor a természet által inspirált, kiváló minőségű késeket állítson elő. A Helle-nél tudjuk, hogy a világ folyamatosan változik, az emberekben mindig megvan a vágy a fejlődésre. A Helle azonban úgy véli, hogy a növekedés nem feltétlenül a természeti világunk rovására megy. Egy Helle-kés természetes anyagokból - fa, acél, bőr - készül, amelyek minőségét és tartósságát az évszázados használat bizonyította. A Helle a kések gyártásához rozsdamentes acélt vagy speciális, laminált, háromrétegű acélt használ két változatban (rozsdamentes és szénacél). A laminált acél kiváló minősége és nagyfokú élessége a Helle késeket gyártásuk óta szinte az egész világon híressé tette.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Fix pengés kések |
|---|---|
| EAN vonalkód: | 7023892080960 |
| Kés fajtája: | Kés fix pengével |
| Acél fajtája: | Szénacél |
| Penge anyaga: | H3LCS |
| Markolat anyaga: | Fa |
| Markolat színe: | Fa |
| Tok: | Bőr |
| Teljes hossz: | 21,5cm |
| Penge hossza: | 11 cm |
| Késpenge hossz kategória: | 10,00 - 11,99 cm |
| Penge vastagsága: | 3,7 mm |
| Súly: | 150 g |
| Penge formája: | Drop Point |
| Élezés: | Skandináv |
| Származási ország: | Norvégia |
| A tétel elfogyott… | |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
