Extrema Ratio Dobermann IV Tactical
Kód: 04.1000.0184/BLKKapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
Extrema Ratio Dobermann IV Tactical bushcraft kés
Az Extrema Ratio Dobermann IV taktikai kés az Extrema Ratio K1 Dobermann legtradicionálisabb késének továbbfejlesztett változata. 1997 óta jelentős átalakuláson ment keresztül a folyamatosan változó trendek miatt, miközben megőrizte eredeti kvalitásait. A Dobermann IV modellt elsősorban a rugalmasság és tartósság jellemzi. Ez a sokoldalú kés használható vadászatra, kempingezésre, túlélésre a természetben. A klasszikus drop point forma középső részén hajlított pengével egészül ki. Ez a speciális pengegeometria tiszta vágásokat biztosít olyan anyagokon, mint a kötelek vagy fa, valamint bushcraft tevékenységekhez, mint a batoning vagy hasítás.
A 18,5 cm hosszú penge Böhler N690 acélból készült, polírozott és MIL-C-13924 (fekete oxid) vegyi bevonattal ellátott a korrózió elleni védelem érdekében. A pengén az Extrema Ratio márkanév látható. Az acél keménysége 58 HRC, és sík csiszolású.
A fekete markolat csúszásgátló Forprene® termoplasztikus elasztomerből készült, mely gumiszerű tulajdonságokkal rendelkezik – rugalmasság, puhaság és vegyi ellenállás jellemzi. Biztonságos fogást nyújt még nedves kézzel is. Lehetőség van zsinórhúzó (lanyard hole) átfűzésére. A markolat hátsó része ütvefúróként is használható.
A kés fekete tokkal érkezik, mely Molle rendszerrel van felszerelve. A rögzítő rendszer jobb- és balkezesek számára egyaránt állítható.
Extrema Ratio kések
Az olasz Extrema Ratio márka speciális egységek és mentőalakulatok számára készült professzionális kések gyártására specializálódott. Kínálatunkban kiváló minőségű túlélő és mentőkések, valamint fix pengés kések széles választéka található, amelyek ideálisak a zord körülmények közötti használatra. Az Extrema Ratio által a pengék gyártásához használt acélt a keménység, az ellenállóképesség és a tartós élesség közötti tökéletes egyensúly jellemzi.
A vállalat ISO 9001 tanúsítvánnyal és NATO kódolással (N/CAGE: AT200) rendelkezik. Az Extrema Ratio kések hivatalos beszállítója az olasz és a francia erők, valamint a legjobb olasz egységek és közbiztonsági szervek számára. Az olasz, majd később a nemzetközi alakulatokkal fenntartott szoros kapcsolattartásnak köszönhetően a vállalat értékes tapasztalatokat halmozott fel, amelyek elengedhetetlenek az új professzionális eszközök fejlesztéséhez.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Fix pengés kések |
|---|---|
| Kés fajtája: | Kés fix pengével |
| Acél fajtája: | Rozsdamentes acél |
| Penge anyaga: | N690 |
| Markolat anyaga: | Műanyag |
| Markolat színe: | Fekete |
| Tok: | Nylon |
| Teljes hossz: | 31,6 cm |
| Penge hossza: | 18,5 cm |
| Markolat hossza: | 13,1 cm |
| Késpenge hossz kategória: | 15,00 - 19,99 cm |
| Penge vastagsága: | 6,3 mm |
| Súly: | 336 g |
| Penge keménysége: | 58 HRC |
| Penge formája: | Drop Point |
| Penge felületkezelése: | Black Oxide |
| Élezés: | Lapos |
| Származási ország: | Olaszország |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Az olasz Extrema Ratio márka speciális egységek és mentőalakulatok számára készült professzionális kések gyártására specializálódott. Kínálatunkban kiváló minőségű túlélő és mentőkések, valamint fix pengés kések széles választéka található, amelyek ideálisak a zord körülmények közötti használatra. Az Extrema Ratio által a pengék gyártásához használt acélt a keménység, az ellenállóképesség és a tartós élesség közötti tökéletes egyensúly jellemzi.
A vállalat ISO 9001 tanúsítvánnyal és NATO kódolással (N/CAGE: AT200) rendelkezik. Az Extrema Ratio kések hivatalos beszállítója az olasz és a francia erők, valamint a legjobb olasz egységek és közbiztonsági szervek számára. Az olasz, majd később a nemzetközi alakulatokkal fenntartott szoros kapcsolattartásnak köszönhetően a vállalat értékes tapasztalatokat halmozott fel, amelyek elengedhetetlenek az új professzionális eszközök fejlesztéséhez.
