Okatsune 306 növényvágó olló
Kód: KST306Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
Okatsune 306 kerti olló
A professzionális japán kerti olló (Mekiri Basami) Okatsune 306, 19,3 cm hosszúsággal, a 2,3 mm vastag, vékony pengéknek köszönhetően kifejezetten finom kerti munkákhoz készült, például virágok és nagyon puha szárak vágásához. Használható gyümölcs, zöldség és szőlő szedésére, valamint kötél és papír vágására is. A lekerekített hegy védi a terméseket és a növényeket a sérülésektől.
A 4,5 cm hosszú pengék magas széntartalmú japán Izumo Yasugi acélból készülnek, amely könnyen élezhető, és 60–61 HRC keménységet ér el, így az olló kivételesen sokáig megőrzi élességét. Tiszta és pontos vágást biztosít minimális erőfeszítéssel. A penge két szögben élezett, így vágás közben nem károsítja feleslegesen a növényt. A vágópenge mindig pontosan illeszkedik az ellenpengéhez. A homorú köszörülésnek köszönhetően a növényi nedv elfolyik a pengétől, ami meghosszabbítja az olló élettartamát.
A V alakú rugó egyenletes terheléselosztást biztosít a teljes hossz mentén, ami biztonságos és sima záródást garantál. Az olló a markolat végén rögzítő zárral rendelkezik.
Az olló nem alkalmas ágak vágására.
Karbantartás: A szénacél pengék jól tartják az élt és könnyen élezhetők, azonban erősen hajlamosak a rozsdásodásra. Ezért használat után alaposan meg kell tisztítani, megszárítani, majd kaméliaolajjal vékonyan bekenni.
Okatsune kerti olló
A japán Okatsune vállalat a 20. század 40-es éveiben alakult, és ma a kertészeti szerszámok gyártásának világszintű élvonalába tartozik – ágvágó ollók, sövénynyíró ollók, bonsai- és ikebana-ollók készítésével foglalkozik. Gyártásukhoz magas széntartalmú japán Izumo Yasugi steel acélt használnak, amelyből a múltban japán kardokat, katanákat is kovácsoltak. Az acél kivételes élességével, keménységével és tartósságával tűnik ki. A szerszámokra jellemzőek a piros-fehér markolatok. Ez a színkombináció Japánban a szerencsét szimbolizálja.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Kerti ollók |
|---|---|
| EAN vonalkód: | 4968779306005 |
| Acél fajtája: | Szénacél |
| Penge anyaga: | Szénacél |
| Markolat anyaga: | Műanyag |
| Tok: | tok nélkül |
| Teljes hossz: | 19,3 cm |
| Penge hossza: | 4,5 cm |
| Penge vastagsága: | 2,3 mm |
| Súly: | 118 g |
| Penge keménysége: | 60-61 HRC |
| Élezés: | Holkeres |
| Származási ország: | Japán |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A japán Okatsune vállalat a 20. század 40-es éveiben alakult, és ma a kertészeti szerszámok gyártásának világszintű élvonalába tartozik – ágvágó ollók, sövénynyíró ollók, bonsai- és ikebana-ollók készítésével foglalkozik. Gyártásukhoz magas széntartalmú japán Izumo Yasugi steel acélt használnak, amelyből a múltban japán kardokat, katanákat is kovácsoltak. Az acél kivételes élességével, keménységével és tartósságával tűnik ki. A szerszámokra jellemzőek a piros-fehér markolatok. Ez a színkombináció Japánban a szerencsét szimbolizálja.
