Okatsune 104 kerti olló – nagy
Kód: KST104Kapcsolódó termékek
Termék részletes leírása
Okatsune 104 ágvágó olló
A professzionális japán Sentei Basami Okatsune 104 kertészolló 21 cm hosszú, és kifejezetten nagyobb kézhez lett tervezve. Akár 25 mm vastagságú ágak vágására is alkalmas, így könnyedén gondozhatók bokrok, rózsák, gyümölcsfák és kúszónövények.
Az 5,5 cm hosszú pengék magas széntartalmú japán Izumo Yasugi acélból készülnek, amely könnyen élezhető és 60–61 HRC keménységet ér el. Ennek köszönhetően az olló kivételesen hosszú ideig megőrzi élességét. Tiszta és pontos vágást biztosít minimális erőfeszítéssel. A penge két szögben van megélezve, így vágás közben nem károsítja feleslegesen a növényt. A vágópengét mindig a szemben lévő penge kíséri, a homorú kialakítás pedig elvezeti a növényi nedvet a pengéről, ezzel növelve a kertészolló élettartamát.
A V-alakú rugó egyenletesen osztja el a terhelést a teljes hossz mentén, biztosítva a biztonságos és sima záródást. Az olló egyszerű, egy kézzel működtethető kampós zárszerkezettel rendelkezik a markolat végén.
Karbantartás: A széntartalmú acél pengék jól tartják az élüket és könnyen élezhetők, ugyanakkor hajlamosak a rozsdásodásra. Használat után alaposan tisztítsa meg, törölje szárazra, majd kenje be kaméliaolajjal.
Okatsune kerti olló
A japán Okatsune vállalat a 20. század 40-es éveiben alakult, és ma a kertészeti szerszámok gyártásának világszintű élvonalába tartozik – ágvágó ollók, sövénynyíró ollók, bonsai- és ikebana-ollók készítésével foglalkozik. Gyártásukhoz magas széntartalmú japán Izumo Yasugi steel acélt használnak, amelyből a múltban japán kardokat, katanákat is kovácsoltak. Az acél kivételes élességével, keménységével és tartósságával tűnik ki. A szerszámokra jellemzőek a piros-fehér markolatok. Ez a színkombináció Japánban a szerencsét szimbolizálja.
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Kerti ollók |
|---|---|
| EAN vonalkód: | 4968779104014 |
| Acél fajtája: | Szénacél |
| Penge anyaga: | Szénacél |
| Markolat anyaga: | Műanyag |
| Tok: | tok nélkül |
| Teljes hossz: | 21 cm |
| Penge hossza: | 5,5 cm |
| Súly: | 238 g |
| Penge keménysége: | 60-61 HRC |
| Élezés: | Holkeres |
| Származási ország: | Japán |
| A tétel elfogyott… | |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
A japán Okatsune vállalat a 20. század 40-es éveiben alakult, és ma a kertészeti szerszámok gyártásának világszintű élvonalába tartozik – ágvágó ollók, sövénynyíró ollók, bonsai- és ikebana-ollók készítésével foglalkozik. Gyártásukhoz magas széntartalmú japán Izumo Yasugi steel acélt használnak, amelyből a múltban japán kardokat, katanákat is kovácsoltak. Az acél kivételes élességével, keménységével és tartósságával tűnik ki. A szerszámokra jellemzőek a piros-fehér markolatok. Ez a színkombináció Japánban a szerencsét szimbolizálja.
